| Size | 30*62*16mm |
|---|---|
| Bearing Noise Level | Z1, Z2, Z3, Z4 |
| Aligning | Non-Aligning Bearing |
| Bore Size | 30mm |
| Delivery | 7~45days |
| Seals Type | Sealed /2RS/2Z/ZZ |
|---|---|
| Row | Single Row |
| Aligning | Non-Aligning Bearing |
| Bore Size | 70mm |
| Precision Rating | P0 P6 P5 P4 P2,ABEC1 3 5 7 |
| Radial Clearance | P0,P6,P5,P4 |
|---|---|
| Bearing Number | NU2220E |
| Certifiexcavatorion | ISO 16949 |
| Part Name | Eccentric Bearing |
| Size | 100*180*46mm |
| Precision Grade | P5 , P4 , P2 |
|---|---|
| Clearance | C2, C3, C4, C5 |
| Type | Angular Contact Ball Bearing |
| Material | Steel |
| Cage | Steel Or Brass |
| Type | Roller |
|---|---|
| Speed Limit | High |
| Load Direction | Thrust Load |
| Inner Diameter | 12Mm |
| Speed Of Oil Lubrication | 9000 R/min |
| Seals Type | Open + Sealed |
|---|---|
| Outer Dimension | 72mm |
| Width | 22mm |
| Separable | Inseparable |
| Cage Type | Stamping Steel , Brass |
| Item | Deep Groove Ball Bearing |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Delivery | 7~45days |
| Separated | Unseparated |
| Bore Diameter | 60mm |
| Inner Dia | 50mm |
|---|---|
| Size | 50*90*20mm |
| Seals | Open |
| Original | Germany |
| Outside Size | 0 Mm |
| Number Of Row | Single Row |
|---|---|
| Model No | NU213E |
| Original | Germany |
| Modle Number | NU213E |
| Inner Dia | 65mm |
| Outer Diameter | 35mm |
|---|---|
| Customized | Acceptable |
| Part Name | China Agricultural Bearing |
| Basic Static Load Rating(Cor) | 3.72 KN |
| Specification | ZV1 ZV2 ZV3 |