| Oil Lubrication Speed | 7500 R/min |
|---|---|
| Inner Dia | 50mm |
| Size | 50*90*20mm |
| Bearing Number | NJ210 |
| Certifiexcavatorion | ISO 16949 |
| Cage Material | Brass |
|---|---|
| Weight | 0.494kg |
| Cor | 7.4kN |
| Number Of Row | Single Row, Double Row |
| Cage | Steel/Brass Cage |
| Cage Material | Brass |
|---|---|
| Rows | Double Rows |
| Accuracy Level | P0,P5,P4, P2 |
| Cage | Nylon/Steel/Brass Cage |
| Clearance | C0, C2, C3, C4 |
| Number Of Row | Single Row |
|---|---|
| Speed Of Oil Lubrication | 13000 R/min |
| Model No | 6206 2Z |
| Main Market | Europe, Middle East,Africa,Latin America |
| Sealed Type | ZZ,Z,RS,2RS,open |
| Clearance | C5,C4,C3,C0 ,C2 |
|---|---|
| Separable | Separable, Inseparable |
| Outer Diameter | 47 Mm |
| Max. Limited Speed For Oil Lubrication | 30000 R/min |
| Seals | Sealed |
| Dynamic Load Rating(Cr) | 2660 KN |
|---|---|
| Speed Of Oil Lubrication | 800 R/min |
| Width | 180 Mm |
| Cage Material | Steel |
| Model# | 24148CK30/W33 |
| Material | Gcr15/Special Steel |
|---|---|
| Rolling Element | Steel Rollers |
| Type | Roller |
| Load Direction | Thrust Load |
| Speed Limit | High |
| Model No | 6208-2RZ |
|---|---|
| Noise Standard | Zv1 Zv2 Zv3 Zv4 |
| Width | 40mm |
| Weight | 0.368kg |
| Customized | Acceptable |
| Inner Diameter | 15.0Mm |
|---|---|
| Separable | Separable, Inseparable |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 26.0 KN |
| Clearance | C5,C4,C3,C0 ,C2 |
| Width | 15.0 Mm |
| Basic Dynamic Load Rating(Cr) | 545 KN |
|---|---|
| Clearance | C4、C3、C0 ,C2 |
| Matching Type | Universal Matching |
| Inner Dimension | 140 Mm |
| Speed Of Grease Lubrication | 1600 R/min |