| Lubrication | Oil Or Grease |
|---|---|
| Clearance | C4,C5 |
| Load Capacity | High |
| Seals Type | Sealed (Double-sided Seal) |
| Overall Width | Various |
| Clearance | C0,C2,C3,C4 |
|---|---|
| Bore Type | Cylindrical Bore |
| Separable | Yes |
| Material | Steel |
| Width | 25~82mm |
| Seals Type | Sealed |
|---|---|
| Precision Rating | C3, C4, C5 |
| Lubrication | Grease ,Oil |
| Bearing Type | Slewing Ring Bearing, Slewing Bearing,Turnable Bearing |
| Inner Diameter | Various |
| Grease Lubricated Rotation Speed | 1800 R/min |
|---|---|
| Cage | Bearing Steel |
| Cor | 209 KN |
| Seals | Sealed |
| Cr | 77.4kN |
| Outer Race Of Max. Overrunning Speed | 2300 R/min |
|---|---|
| Torque Capacity | 18 N.m |
| Keyway | 4x1.8 |
| Inner Race Of Max. Overrunning Speed | 4500 R/min |
| Dimension | 12x13x35mm |
| Coa | 428kN |
|---|---|
| Max. Limited Speed For Grease Lubrication | 1000 R/min |
| Width | 31mm |
| Inner Diameter | 160mm |
| N.W. | 2.3kg |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 148 KN |
|---|---|
| Seals Type | Open |
| Inner Diameter | 120mm |
| Clearance | C0,C2,C3,C4 |
| Rated Static Load (Cor) | 196 KN |
| Cage | Metal Solid , Copper Alloy |
|---|---|
| Model# | INA F217813 |
| OD | 28MM |
| Precision Grade | ABEC-3, ABEC-5, ABEC-7 |
| ID | 10MM |
| Weight | 0.123KG |
|---|---|
| Oil Lubricated Rotation Speed | 4800 R/min |
| Precision Grade | P0、P6、P5、P4、P2 |
| Width | 16 MM |
| Dimension | 30*52*16mm |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 19.6~637kN |
|---|---|
| Precision | ABEC 3, ABEC 5, ABEC 7 |
| Width | 25~82mm |
| Material | Steel |
| Inner Diameter | 75~340mm |