| Rated Dynamic Load(Cr) | 19.6~637kN |
|---|---|
| Rated Static Load (Cor) | 21.2~ 1020 KN |
| Inner Diameter | 75~340mm |
| Seals Type | Open |
| Weight | 1.45~48.5kg |
| Number Of Raceway Ring Rows | Single Row, Two-row, Three Row, |
|---|---|
| Mounting Type | Various |
| Material | Bearing Steel |
| Inner Diameter | Various |
| Cage Type | Steel,Cast Aluminum Alloy |
| Inner Dimension | 75~340MM |
|---|---|
| Weight | 1.45~48.5kg |
| Clearance | C0,C2,C3,C4 |
| Rated Static Load (Cor) | 21.2~ 1020 KN |
| Separable | Yes |