| Clearance | C0, C2, C3, C4, C5 |
|---|---|
| A | 24MM |
| Torque Capacity | 128 N.m |
| Dimension | 25x24x62mm |
| Separable | Inseparable |
| Dimension | 6*18*9mm |
|---|---|
| Inner Dimension | 6MM |
| Width | 9MM |
| Separable | Separable |
| Seals | Open |
| Noise Level | Low |
|---|---|
| Temperature Range | Wide |
| Vibration Resistance | High |
| Lubrication | Oil Or Grease |
| Precision Grade | ABEC-3, ABEC-5, ABEC-7 |
| Weight | 0.065kg |
|---|---|
| Cage Material | Brass |
| Clearance | C0, C2, C3, C4 |
| Cage | Nylon/Steel/Brass Cage |
| Outside Diameter | 40mm |
| Dynamic Load Rating(Cr) | 2660 KN |
|---|---|
| Speed Of Oil Lubrication | 800 R/min |
| Width | 180 Mm |
| Cage Material | Steel |
| Model# | 24148CK30/W33 |
| Speed Of Oil Lubrication | 850 R/min |
|---|---|
| Cage Material | Steel |
| Vibration Level | V3, V4 |
| Speed Of Grease Lubrication | 670 R/min |
| Basic Static Load (Cor) | 3980 KN |
| Accuracy Rating | ABEC-3, ABEC-5, ABEC-7 |
|---|---|
| Type | Plastic Linear Motion Bearing , Metal Linear Motion Bearing,Standard Type, Clearance Adjustment Type Linear Bearing, Open Type Linear Bearing, Elongated Linear Bearing, General Purpose Linear Bearings |
| Seals Type | Sealed (Double-sided Seal) |
| Speed Rating | Various |
| Lubrication | Oil Or Grease |
| Precision Rating | ABEC-1, ABEC-3, ABEC-5, ABEC-7 |
|---|---|
| Bore Type | Cylindrical Bore , Tapered Bore |
| Number Of Row | Single Row, Double Row |
| Noise Level | Z1, Z2, Z3, Z4 |
| Type | Self Aligning Roller Bearings |
| Width | Various Sizes Available |
|---|---|
| Roller Type | Crossed Roller Bearing |
| Inner Ring Bore Diameter | Various Sizes Available |
| Durability | High Durability |
| Precision Grade | ABEC-5, ABEC-7 |
| Material | GCr15SiMn, GCr15, Chrome Steel, Carbon Steel |
|---|---|
| Clearance | C2, C3, C4, C5 |
| Seals Type | Open, Z, ZZ, RS, 2RS |
| Precision Level | P0, P6, P5, P4 |
| Width | 11-80mm |