| Size | Various Sizes Available |
|---|---|
| Application | Turret , Large Gear Hobbing Machine ,Industrial Robot, High Speed Vertical Lathe,Precision Circular Indexing Table, Vertical Boring Machine, Grinder Table Spindle, Etc. |
| Inner Ring Bore Diameter | Various Sizes Available |
| Clearance | C0, C2, C3, C4, C5 |
| Rotation Accuracy | High Accuracy |
| Cage | Bearing Steel |
|---|---|
| Keyway | 5x1.2 |
| Torque Capacity | 50 N.m |
| Dimension | 17x19x47mm |
| A | 19MM |
| Type | Roller |
|---|---|
| Speed Limit | High |
| Load Direction | Thrust Load |
| Inner Diameter | 12Mm |
| Speed Of Oil Lubrication | 9000 R/min |
| Outer Race Of Max. Overrunning Speed | 2300 R/min |
|---|---|
| Clearance | C0, C2, C3, C4, C5 |
| Keyway | 6x1.6 |
| A | 21MM |
| Cage | Bearing Steel |
| Dimension | 220*300*48mm |
|---|---|
| Weight | 10.0KG |
| Separable | Separable |
| Cage | Bearing Steel |
| Seals | Sealed |
| Cage | Bearing Steel |
|---|---|
| Weight | 77.9KG |
| Seals | Sealed |
| Dimension | 440*600*95mm |
| Cor | 9830 KN |
| Outer Diameter | Various |
|---|---|
| Separable | Yes |
| Precision Rating | C3, C4, C5 |
| Number Of Raceway Ring Rows | Single Row,two-row, Three Row, |
| Seals Type | Sealed |
| Durability | High |
|---|---|
| Shock Resistance | High |
| Speed Limit | High |
| Temperature Range | Wide |
| Vibration Resistance | High |
| ID | 16MM |
|---|---|
| OD | 35MM |
| Width | 39MM |
| Weight | 0.15kg |
| Accuracy | High |
| Inner Dimension | 440MM |
|---|---|
| Weight | 77.9KG |
| Cr | 490 KN |
| Seals | Sealed |
| Separable | Separable |