| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |
|---|---|
| Width | 15mm |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage |
| Separable | Yes |
| Precision Rating | ABEC-1, ABEC-3, ABEC-5, ABEC-7 |
|---|---|
| Lubrication | Oil, Grease |
| Noise Level | Z1, Z2, Z3, Z4 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Outer Diameter | 72mm |
| Shock Resistance | High |
|---|---|
| Noise Level | Low |
| Temperature Range | Wide |
| Maintenance | Low |
| Speed Limit | High |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Noise Level | Z1, Z2, Z3, Z4 |
| Seals Type | Sealed |
| Outer Diameter | 80mm |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Vibration Resistance | High |
|---|---|
| Weight | 0.218~1375kg |
| Material | Steel |
| Load Capacity | High |
| Speed Limit | High |
| Weight | 13.2kg |
|---|---|
| Bore Type | Cylindrical Bore , Tapered Bore |
| Seals Type | Sealed |
| Outer Diameter | 270mm |
| Clearance | C0, C2, C3, C4, C5 |
| Oil Lubricated Rotation Speed | 1900 R/min |
|---|---|
| Grease Lubricated Rotation Speed | 1200 R/min |
| Cage | Bearing Steel |
| Width | 31 MM |
| Dimension | 140*180*31mm |
| Weight | 0.008KG |
|---|---|
| Grease Lubricated Rotation Speed | 600 R/min |
| Separable | Separable |
| Dimension | 5x16x9mm |
| Cor | 14 KN |
| OD | 30MM |
|---|---|
| ID | 15MM |
| Width | 16MM |
| N.W. | 0.1KG |
| Durability | High |
| Weight | 0.017KG |
|---|---|
| Dimension | 12x22x10mm |
| Separable | Separable |
| Cage | Bearing Steel |
| Cor | 50 KN |