| Service | OEM, Customized |
|---|---|
| Number Of Row | Single Row, Double Row, Three Row , Four Row |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Weight | 3.5-78.5kg |
| Clearance | C0, C2, C3, C4, C5 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
|---|---|
| Material | GCr15SiMn, GCr15, Chrome Steel, Carbon Steel |
| Bore Diameter | 200-1500mm |
| Outer Diameter | 280-2300mm |
| Width | 60-800mm |
| Material | GCr15SiMn, GCr15, Chrome Steel, Carbon Steel |
|---|---|
| Outer Diameter | 230-1280mm |
| Precision Level | P0, P6, P5, P4 |
| Internal Diameter | 150-950mm |
| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |
| Seals Type | Open, Z, ZZ, RS, 2RS |
|---|---|
| Width | 11-80mm |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |
| Service | OEM, Customized |
| Width | 11-80mm |
|---|---|
| Precision Level | P6,P5,P4,P2 |
| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Clearance | C2, C3, C4, C5 |
| Rated Static Load (Cor) | 36.5 KN |
|---|---|
| Rated Dynamic Load(Cr) | 44.0 KN |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Dimension | 30*62*16mm |
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
| Dimension | 30*62*16mm |
|---|---|
| Outer Diameter | 62mm |
| Width | 16mm |
| Oil Lubricated Rotation Speed | 11000 R/min |
| Seals Type | Open |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 76.8 KN |
|---|---|
| Separable | Yes |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Inner Dimension | 40mm |
| Weight | 0.68kg |
| B | 60-800mm |
|---|---|
| Number Of Row | Single Row, Double Row, Four Row |
| Precision Level | P0, P6, P5, P4 |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Service | OEM, Customized |
| Weight | 0.2-20kg |
|---|---|
| Seals Type | Open, Z, ZZ, RS, 2RS |
| Material | GCr15SiMn, GCr15, Chrome Steel, Carbon Steel |
| Separable | Yes |
| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |