| Outer Diameter | 35-420mm |
|---|---|
| Weight | 0.2-20kg |
| Width | 11-80mm |
| Seals Type | Open, Z, ZZ, RS, 2RS |
| Bore Diameter | 15-200mm |
| ID | 110MM |
|---|---|
| OD | 200MM |
| Seals Type | Sealed |
| Number Of Row | Single Row, Double Row |
| Material | Stainless Steel |
| Inner Dimension | 260MM |
|---|---|
| Dimension | 260*360*60mm |
| Cage | Bearing Steel |
| Outer Dimension | 360MM |
| Seals | Open |
| Precision Grade | P0、P6、P5、P4、P2 |
|---|---|
| Cage | Bearing Steel |
| Seals | Open |
| Separable | Separable |
| Oil Lubricated Rotation Speed | 500 R/min |
| Inner Dimension | 380 MM |
|---|---|
| Cor | 7430 KN |
| Separable | Separable |
| Seals | Open |
| Cr | 1580 KN |
| Cor | 9620 KN |
|---|---|
| Dimension | 420*580*95mm |
| Precision Grade | P4, P2 |
| Inner Dimension | 420MM |
| Seals | Open |
| Clearance | C3, C4, C5 |
|---|---|
| Cage Type | Steel,Cast Aluminum Alloy |
| Separable | Yes |
| Load Rating | Various |
| Width | Various |
| Cage | Steel |
|---|---|
| Separable | Yes |
| Clearance | C0,C2,C3,C4 |
| Precision | ABEC 3, ABEC 5, ABEC 7 |
| Vibration Level | V1 |
| Seals Type | Sealed |
|---|---|
| Bore Type | Cylindrical Bore , Tapered Bore |
| Outer Diameter | 240mm |
| Number Of Row | Single Row, Double Row |
| Application | Paper Machine,Speed Reducer , Axles Of Railway Roller Bearing,Rolling Mill Gear Box Bearing Block,Rolling Mill Rolls,Crusher, Vibrating Screen,Printing Machinery,Woodworking Machinery, All Kinds Of Industrial Reducer And So On . |
| Precision Rating | ABEC-1, ABEC-3, ABEC-5, ABEC-7 |
|---|---|
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Inner Diameter | 35mm |
| Grease | Lithium, Lithium-12, Lithium-6, Lithium-2 |
| Lubrication | Oil, Grease |