| Speed Of Grease Lubrication | 28000 R/min |
|---|---|
| Basic Static Load(Cor) | 380 KN |
| Grease Limiting Speed | 2800 Rpm |
| Width | 45mm |
| External Diameter | 200 Mm |
| Oil Lubrication Speed | 7500 R/min |
|---|---|
| Inner Dia | 50mm |
| Size | 50*90*20mm |
| Bearing Number | NJ210 |
| Certifiexcavatorion | ISO 16949 |
| Rings Material | 100Cr6 / GCr15 |
|---|---|
| Speed Of Oil Lubrication | 5300 R/min |
| Precision Rating | ABEC-1 |
| Outer Diameter | 125mm |
| Speed Of Grease Lubrication | 4300 R/min |
| Width | 19mm |
|---|---|
| Basic Dynamic Load Rating(Cr) | 58.5kN |
| Outer Diameter | 85mm |
| Speed Of Oil Lubrication | 8000 R/min |
| Stock | Based On Quantity |
| Basic Dynamic Load Rating(Cr) | 245 KN |
|---|---|
| Basic Static Load Rating(Cor) | 405 KN |
| Precision Rating | ABEC-1 |
| Rings Material | 100Cr6 / GCr15 |
| Packing | Standard Package |
| Basic Dynamic Load Rating(Cr) | 545 KN |
|---|---|
| Clearance | C4、C3、C0 ,C2 |
| Matching Type | Universal Matching |
| Inner Dimension | 140 Mm |
| Speed Of Grease Lubrication | 1600 R/min |
| Number Of Rows | Double |
|---|---|
| Speed Of Oil Lubrication | 3200 R/min |
| Packing | Standard Package |
| Outer Diameter | 150mm |
| Model No | NNU4922 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
|---|---|
| Outer Diameter | 100mm |
| Inner Diameter | 55 Mm |
| Model No | NU211E |
| Basic Static Load Rating(Cor) | 95.5 KN |
| Size | 105*190*50mm |
|---|---|
| Material | Chrome Steel /stainless Steel |
| N.W. | 6.07kg |
| Speed Of Oil Lubrication | 2500r/min |
| Seals Type | Sealed |
| Stock | Based On Quantity |
|---|---|
| Model No | NU217E |
| Speed Of Grease Lubrication | 3600 R/min |
| Rings Material | 100Cr6 / GCr15 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |