| Model | NU2308E |
|---|---|
| Rated Dynamic Load(Cr) | 105 KN |
| Outer Diameter | 90 Mm |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Grease Lubrication | 6300 R/min |
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
|---|---|
| Rated Dynamic Load(Cr) | 51.5 KN |
| Outer Diameter | 80mm |
| Width | 18mm |
| Inner Dimension | 40mm |
| Quality | High |
|---|---|
| Speed Of Grease Lubrication | 1900 R/min |
| Grease Limiting Speed | 1900 Rpm |
| Clearance | C4、C3、C0 ,C2 |
| External Diameter | 260 Mm |
| Dimension | 20*52*15mm |
|---|---|
| Seals Type | Open |
| Number Of Row | Single Row , Two Row |
| Outer Diameter | 52mm |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Number Of Row | Single Row |
|---|---|
| Separable | Yes |
| Seals Type | Open |
| Outer Diameter | 47mm |
| Precision Level | P6,P5,P4,P2 |
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
|---|---|
| Rated Static Load (Cor) | 52 KN |
| Seals Type | Open |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 40.2 KN |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 、C2 |
| Service | Agent |
|---|---|
| Number Of Row | Single Row |
| Precision Level | P6,P5,P4,P2 |
| Width | 16mm |
| Separable | Yes |
| Weight | 0.377kg |
|---|---|
| Precision Level | P6,P5,P4,P2 |
| Service | Agent |
| Seals Type | Open |
| Number Of Row | Single Row |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
|---|---|
| Seals Type | Open |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 |
| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |
| Service | Agent |
| Outer Diameter | 240mm |
|---|---|
| Dimension | 120*240*80mm |
| Seals Type | Open |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Precision Level | P4, P2 |