| Width | 17mm |
|---|---|
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Weight | 0.311kg |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
|---|---|
| Precision Level | P4, P2 |
| Dimension | 35*62*14mm |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Weight | 0.02kg |
|---|---|
| Width | 11mm |
| Grease L Lubricated Rotation Speed | 14000 R/min |
| Inner Dimension | 6mm |
| Rated Static Load (Cor) | 3350 N |
| Service | Agent |
|---|---|
| Weight | 0.974kg |
| Model | NU2308E |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Number Of Row | Single Row |
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
|---|---|
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Dimension | 40*90*33mm |
| Number Of Row | Single Row |
| Model | NU2308E |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
|---|---|
| Rated Static Load (Cor) | 71 KN |
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
| Grease Lubricated Rotation Speed | 7000 R/min |
| Seals Type | Open |
| Oil Lubricated Rotation Speed | 10000 R/min |
|---|---|
| Separable | Yes |
| Outer Diameter | 42mm |
| Width | 30mm |
| Cage | Steel / Brass |
| Basic Dynamic Load Rating(Cr) | 77.0 KN |
|---|---|
| Grease Limiting Speed | 5000 Rpm |
| Inner Dimension | 40 Mm |
| Width | 23mm |
| Speed Of Grease Lubrication | 5000 R/min |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
|---|---|
| Width | 80mm |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 |
| Weight | 17.8kg |
| Seals Type | Open |
| Dimension | 30*90*23mm |
|---|---|
| Seals Type | Open |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Number Of Row | Single Row |