| Separable | Yes |
|---|---|
| Seals Type | Open |
| Precision Level | P4, P2 |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 |
| Outer Diameter | 240mm |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
|---|---|
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Number Of Row | Single Row |
| Weight | 0.414kg |
| Weight | 0.377kg |
|---|---|
| Clearance | C5、C4、C3、C0 |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Outer Diameter | 72mm |
| Width | 19mm |
| Dimension | 6*16*11mm |
|---|---|
| Weight | 0.02kg |
| Cage | Steel Cage, Brass Cage, Nylon Cage |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Grease Lubricated Rotation Speed | 14000 R/min |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 、C2 |
|---|---|
| Weight | 0.40kg |
| Model | NU208E |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 51.5 KN |
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
| Matching Type | Universal Matching |
|---|---|
| Width | 12mm |
| Basic Dynamic Load Rating(Cr) | 9.12 KN |
| Clearance | C4、C3、C0 ,C2 |
| External Diameter | 68 Mm |
| Basic Static Load Rating(Cor) | 63.8 KN |
|---|---|
| Speed Of Grease Lubrication | 6300 R/min |
| Width | 19 Mm |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Operating Temperature Range | -30 To +120 Degrees Celsius |
| Rated Static Load (Cor) | 57 KN |
|---|---|
| Separable | Yes |
| Outer Diameter | 42 Mm |
| Cage | Steel / Brass |
| Number Of Row | Single Row |
| Model No. | NN 3940, NNXX Series |
|---|---|
| Material | SAE52100、AISIE52100、UNSG52986 Steel |
| OD | 280mm |
| ID | 200mm |
| B | 60mm |
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
|---|---|
| Seals Type | Open |
| Separable | Yes |
| Outer Diameter | 52mm |
| Weight | 0.14kg |