| Lubrication | Oil Lubrication, Grease Lubrication |
|---|---|
| Service | Agent |
| Seals Type | Open |
| Precision Level | P6,P5,P4,P2 |
| Dimension | 10x22x12mm |
| Precision Level | P6,P5,P4,P2 |
|---|---|
| Outer Diameter | 19mm |
| Service | Agent |
| Number Of Row | Single Ow |
| Width | 11mm |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 |
|---|---|
| Vibration Level | V1, V2, V3, V4 |
| Material | Chrome Steel, Carbon Steel |
| Precision Level | P2 |
| Seals Type | Open |
| Seals Type | Open |
|---|---|
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 51.5 KN |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Model | NU208E |
| Separable | Yes |
|---|---|
| Precision Level | P0、 P6 、P5、 P4 、P2 |
| Cage | Steel / Brass |
| Number Of Row | Single Row |
| Inner Dimension | 30mm |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 51.5 KN |
|---|---|
| Rated Static Load (Cor) | 53.0 KN |
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Inner Dimension | 30mm |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 、C2 |
| Rated Dynamic Load(Cr) | 36 KN |
|---|---|
| Dimension | 30*62*16mm |
| Weight | 0.214kg |
| Seals Type | Open |
| Clearance | C5、C4、C3、C0 、C2 |
| Seals Type | Open |
|---|---|
| Material | Chrome Steel Gcr15 |
| Grease Lubricated Rotation Speed | 2000 R/min |
| Inner Dimension | 130mm |
| Number Of Row | Single Row |
| Separable | Yes |
|---|---|
| Width | 20 Mm |
| Dimension | 30*62*20mm |
| Number Of Row | Single Row |
| Grease Lubricated Rotation Speed | 8500 R/min |
| Dimension | 30*62*16mm |
|---|---|
| Cage | Steel / Brass |
| Number Of Row | Single Row |
| Seals Type | Open |
| Separable | Yes |